Kardeşim Giysin

Kardeşim Giysin, çok güzel düşünülmüş bir sosyal sorumluluk projesi. Fikir annesi Çiğdem, yani nam-ı değer SoranAnne. Fikrine, ellerine sağlık. Umarım hak ettiği yeri bulur, ben şimdiden çok heyecanlıyım. Çünkü kızımın küçülen kıyafetlerini hak eden birilerine ulaştırmak için üç senedir bayağı bir çaba sarf ediyorum.

Çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini ne yapıyorsunuz? SoranAnne çok güzel düşünmüş, açmış olduğu Kardeşim Giysin bloğunda gerçekten ihtiyacı olan kardeşlere ulaşabilirsiniz, nasıl mı? Şöyle anlatıyor:

Etrafınızda kıyafet yardımına ihtiyacı olan kardeşlerimiz varsa:

Bize onların hikayesiniz yazabilirsiniz. Nasıl ve ne kadar isterseniz yazın. Bizim için yaşları ve cinsiyetlerini bilmek yeterli. Yeterli ölçüde detay vererek bunları yayınlayacağız.

Gelen kıyafet isteğini “bekleyen kardeşlerimiz” etiketiyle takip edebilirsiniz. Eğer bu kardeşlerimiz kıyafetlerine kavuşurlarsa bunu da “mutlu kardeşlerimiz” etiketiyle takip edebileceksiniz. Eğer evinizde fazla bebek-çocuk kıyafetiniz varsa: “bekleyen kardeşlerimiz” etiketli yazılarımızı okuyabilirsiniz. Uygun bir yazı seçerseniz birbirinizle iletişime geçmenizi sağlarız. “biz sadece sizleri mail vs yoluyla buluşturuyoruz.”

Sizden tek istediğimiz:

Kıyafetlerin temiz olması.
Ütü istemiyoruz.
Tahminimiz paketleri alan annelerde bunları bir kez daha yıkar.
Az defolu/lekeli kıyafetleri de yollamak isterseniz (belki boyayla oynarken giyerler) ayrı bir poşete koyup üstüne not yazarsanız
seviniriz.

kardesimgiysin
Bu projeye destek olmak istiyorsanız lütfen mümkün olduğunca paylaşın.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s